در صورت تمایل به خرید وب سایت با ایمیل [email protected] یا فرم تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

پیش نمایش

Just Cause 2

Just Cause 2

همیشه بازی هایی که در اون ها آزادی عمل به بازیکن داده شده است محبوبیت بالایی را برای خود به بدست آورده اند و این محبوبیت باعث شده تا بازی های بزرگی با چنین سبکی وارد بازار شوند و طرفداران بسیار زیادی را جذب خود کنند . مبتکر این نوع از بازی ها را می توان شرکت Rock Star با بازی فوق العاده ی Grand Theft Auto یا همان GTA دانست . پس از عرضه ی این بازی بزرگ و فوق العاده موفق شرکت های دیگری هم دست به کار شدند و وارد این سبک جذاب شدند . البته بسیاری از این بازی ها کاملا تقلیدی از روی بازی GTA به شمار می رفتند و بسیاری از آنها هم در این راه شکست خوردند ولی در بین تعداد زیادی از این نوع بازی ها تعدادی بازی معدود و انگشت شمار توانستند موفقیت نسبی به دست بیاورند و توان رقابت با خالق این سبک یعنی GTA را بدست آورند .
از این بازی ها می توان به Mafia , The Godfather و Just Cause اشاره کرد . 2 عنوان اول موفقیت فوق العاده ای به دست آوردند و با داستان و نوآوری های خود رقیبی جدی برای GTA شدند . اما عنوانی که ما امروز قصد بررسی آن را داریم عنوان سوم یعنی Just Cause است ! این بازی دارای پتانسیل بسیار زیادی برای رقابت بود اما این پتانسیل بالا فدای گرافیک ضعیف و چند باگ بچه گانه شد و نتوانست موفقیت خوبی را بدست آورد .
نسخه اول بازی دارای یک داستان کلیشه ای بود و مانند عناوین دیگر به صورتی بود که نقش یک گانگستر به بازیکن داده میشد و بازیکن با طی کردن مراحل اصلی و فرعی موجود در بازی خود را به بزرگترین گانگستر منطقه تبدیل می کرد . و در این بین شما آزادی عملی داشتید و می توانستید انتخاب کنید که ماموریت را انجام دهید و یا دست رد به آن بزنید و به گشت و گذار در درون شهر بپردازید .

Just Cause 2

گرافیک بازی نسبت به رقیبان بزرگ ضعیف بود و باگ های بچه گانه ای هم در بازی مشاهده شد . اما در بازی نوآوری هایی همچون پرش از جت همراه با چتر نجات و چند نوآوری دیگر وجود داشت که تا به حال در هیچ بازی مشاهده نشده بود .
حال پس از گذشت چند سال از انتشار نسخه ی اول بازی سازندگان بازی اعلام کرده اند که قصد تولید نسخه ی دوم این بازی جذاب را دارند . همچنین سازندگان بازی قول این را داده اند که گرافیک بازی به طور چشمگیری افزایش یافته است و دیگر نشانی از باگ در بازی نخواهد بود و نوآوری های نسخه ی قبل در بازی گنجانده شده و بر تعداد آنها هم افزوده شده است . اما همچنان که تصور می رفت داستان بازی هم همان حالت کلیشه ای را تکرار خواهد کرد و شما باید در نقش یک گانگستر یک ماموریت را انجام دهید که برای به اتمام رساندن این ماموریت باید مراحل اصلی و فرعی زیادی را هم طی کنید .

Just Cause 2

شخصیت اصلی این نسخه همان شخصیت نسخه ی قبل یعنی ریکو نام دارد . ریکو که پس از انجام دادن ماموریت قبلی قصد داشت در آرامش کامل زندگی خود را ادامه دهد به جزیره ای به نام Panau میرود و زندگی آرامی را شروع می کند اما دوباره دوستان او با او تماس میگیرند و ماموریتی به او می دهند با پول بسیار هنگفتی که این مساله باعث میشود ریکو زندگی آرام خود را رها کند و به جنگ با گروههای مافیایی بپردازد . ماموریت ریکو پیدا کردن و کشتن شخصی به نام Tom Sheldon که یکی از دوستان قدیمی ریکو و از اعضای سابق گروه مافیایی آنها بوده است می باشد . Tom مدارک بسیار مهمی را از گروه خود سرقت می کند و به گروهش خیانت می کند و قصد دارد تا این مدارک را به گروههای مافیایی رقیب تحویل دهد .

گیم پلی بازی همانند گیم پلی نسخه قبل می باشد و به همان ترتیب روان و کارآمد می باشد و شما را برای بهترانجام دادن مراحل بازی بسیار یاری خواهد کرد . این گیم پلی نسبت به گیم پلی بازی بسیار بهتر شده و تقریبا تمامی نقاط ضعف قبلی را پوشش داده است و از تمام جهات تقویت شده است . کنرل وسایل نقلیه بسیار روان شده است .
مراحل بازی بسیار زیاد و متنوع است و مانند دیگر بازی های این سبک دارای 2 نوع مرحله اصلی و فرعی می باشد . با انجام دادن مراحل اصلی سیر داستانی بازی به پیش می رود و با انجام دادن مراحل فرعی برای خود پول به دست می آورید . همچنین گفته می شود که در بعضی از مراحل دوستانی هم به شما در به پایان رساند این مراحل کمک می کنند .

Just Cause 2

محیط بازی بسیار بزرگتر از محیط نسخه ی قبل می باشد و دیگر شاهد چند جزیره که با پل های بسیار طولانی به یکدیگر وصل شده اند نیستید . این بازی شما شاهد یک جزیره ی بزرگ و مرکزی به نام Panau و تعدادی جزیرهی کوچک در اطراف آن خواهید بود . از بین این تعداد جزایر فقط یکی که نسبت به بقیه کمی بزرگتر است به وسیله ی پل به جزیره ی اصلی متصل شده است و شما برای رفتن به هر یک از این جزایر احتیاج به قایق یا هلیکوپتر دارید .

گرافیک این نسخه نسبت به نسخه ی قبل کاملا متفاوت است و شما شاهد یک شاهکار گرافیکی خواهید بود . همه چیز در بازی با جزئیات بالا درست شده است . وقتی در ارتفاوع بالا قرار گرفته اید مناظر زیبایی را در زیر پای خود مشاهده خواهید کرد و همین امر باعث می شود که خد را با چتر نجات از درون جت به پایین بیاندازید . نورپردازی و سایه ها در بازی بسیار با کیفیت تر شده اند و شما شاهد یک خورشید با نوری کاملا طبیعی در شهر خواهید بود .

Just Cause 2

فیزیک بازی هم تقویت شده است . گفته می شود که جای گلوله بر بدن دشمنان باقی می ماند که یکی از نکات جالب توجه درباره ی فیزیک بازی است . همه چیز نسبت به کارهایی که شما انجام می دهید تاثیر پذیر هستند . مثلا وقتی با اتومبیل خود در جنگل حرکت می کنید شاهد حرکات طبیعی چمن های و شاخ و برگ درختان خواهید بود . همچنین در بازی شرایط آب و هوایی متفاوت وجود دارد . در هنگام بارندگی شاهد خیس شدن لباس ریکو خواهید بود که خیلی زیباست .

Just Cause 2

هوش مصنوعی هم پیشرفت قابل توجهی را خواهد داشت . دوستانی که شما را در انجام دادن مراحل کمک می کنند بسیار باهوش هستند و به خوبی از پس کارهای خود بر می آیند و شما دیگر نگران خراب کاری های آنها نخواهید بود . همچنین هوش مصنوعی دشمنانتان بسیار بالاست و مبارزه با آنها را بسیار مشکل خواهد کرد . آنها از تجهیزات بالایی برخوردار خواهند بود و از هر ترفندی برای از بین بردن شما استفاده خواهند کرد .

از حالت چند نفره ی بازی هیچ اطلاعی در دست نیست و در سایت های معتبر هم حرف زیاد و به خصوصی نوشته نشده است اما مطمئنا این بازی هم از حالت Multi Player  قوی برای رقابت با بازی هایی چون GTA بهره خواهد برد تا بتواند در این رقابت نفس گیر پیروزی را از آن خود کند .

мaнdι ĸнajeвaѕнι پنجشنبه, 26 مارس 2009 [ 10:35 ب.ظ ]

up